Zavolajte nám pre cenovú ponuku
Pon-Sob 8:00 - 18:00

0910 948 789

Profesionálna montáž klimatizácie Pezinok

Nezvládate vysoké teploty vo Vašom dome, byte alebo akomkoľvek priestore, v ktorom trávite čas? Klimalex chápe, aké dôležité je cítiť sa príjemne naozaj v každom prostredí, a to kdekoľvek a kedykoľvek. Práve preto Vám už dlhodobo ponúkame skutočne tie najkvalitnejšie služby v oblasti montáží klimatizácií, zároveň opravu a servis týchto zariadení a rôzne doplnkové služby s istotou tej najlepšej kvality na trhu a zároveň úžasnej ceny v Pezinku!

5 ročná záruka na klimatizáciu v prípade každoročného servisu
montáž klimatizácie pezinok google reviews badge
profesionálna montáž klimatizácie ružinov
Adam K.
Read More
Veľmi profesionálny prístup zo strany inštalatérov, naozaj profesionáli. klimatizáciu namontovali veľmi rýchlo a nezanechali po sebe žiaden bordel ako montéri zvyknú. Nakonci nás ešte zaučili ako všetko funguje. Veľká vďaka ešte raz chlapci.

Prečo práve montáž klimatizácie Pezinok a iné služby od Klimalexu?

Špecializovaní profesionáli

Neporiadok po montáži?

 Čistota- pol života, to predsa dobre vieme! Preto po montáži po sebe nezanechávame žiaden neporiadok a sme na to hrdí!

Dbáme na detaily

Na detailoch záleží. Naša práca je veľmi precízna a vďaka tomu je výsledok ešte kvalitnejší.

Rýchlo a precízne

Unavuje Vás celodenné vŕtanie! S montážou a inými službami od nás to nemusí byť problém. Prácu odvedieme rýchlo, aby sme čo najmenej narušili Váš osobný pokoj.

Luďia o nás hovoria

Martin B.
Read More
Výborná cena, skvelá práca a naozaj milí ľudia. Hovorili mi o všetkom, čo robili. Odteraz ich používaml vždy, aj keď dúfam, že samozrejme nebudem musieť!! Za posledných pár rokov som použil niekoľko firiem a Profiprofi boli zďaleka najlacnejší a najlepší.
Martin B.
Read More
Výborná cena, skvelá práca a naozaj milí ľudia. Hovorili mi o všetkom, čo robili. Odteraz ich používaml vždy, aj keď dúfam, že samozrejme nebudem musieť!! Za posledných pár rokov som použil niekoľko firiem a Profiprofi boli zďaleka najlacnejší a najlepší.
Previous
Next

Ideálna teplota počas celého roka - Dom má byť domov

Ako to funguje - čo očakávať

Najčastejšie otázky ohľadom klimatizácie? Všetky sme pre Vás jasne a výstižne zodpovedali.

Často kladené otázky

Aké sú rôzne typy klimatizácií?

Na trhu sa momentálne nachádzajú rôzne druhy klimatizačných jednotiek v závislosti od veľkosti priestoru, výkonu, spotreby energie aj ceny.

Nástenné klimatizácie

Nástenné klimatizácie sú takpovediac najobľúbenejšími a najčastejšími spoločníkmi. Hodia sa skôr do menších priestorov, akými sú byty alebo kancelárie, atď. Ako už z názvu vyplýva, inštalujú sa, samozrejme, na stenu. V malých priestoroch sú cenovo nenáročné na prevádzku a pomerne výkonné.

Multi-splitové klimatizácie

Poznáme špecifický druh klimatizácií, ktoré sa nazývajú jedným slovom splitové. Skladajú sa z dvoch klimatizačných jednotiek. Ich rozdiel však tkvie vo veľkosti priestoru, ktorý majú na starosti. Single-splitové sa vždy starajú iba o jeden priestor, zatiaľ čo multi-splitové sú ako malí workoholici a starajú sa účinne o viacero priestorov naraz, avšak iba s jednou vonkajšou jednotkou.  Preto sa kľudne hodia do väčších priestorov.

Invertorová klimatizácia

V posledných rokoch si technológiu invertorovej klimatizácie obľúbili viacerí významní výrobcovia klimatizácií. V hlavnej úlohe je obsadený kompresor v cirkulárnom okruhu. Pracuje na dve smeny, buď na maximálny výkon alebo stagnuje. Na maximálnom výkone funguje dovtedy, pokým priestor nedosiahne požadovanú teplotu, vtedy nastáva fáza stagnácie, kedy si kompresor v podstate oddýchne.

Samozrejme, toto nie sú všetky typy klimatizácie, na trhu existuje množstvo druhov podľa Vašich osobných potrieb. Tieto však bývajú tie najčastejšie alebo najobľúbenejšie. V našom obchode nájdete širokú ponuku mnohých druhov a to: vonkajšie, vnútorné, parapetné, podstropné, kazetové, multi-splitové a mnoho ďalších. Preto rýchlo do nášho e-shopu, kde si môžete vybrať tú svoju!

  1. Najskôr musíme zmerať všetky esenciálne parametre pre umiestnenie klimatizácie
  2. Potom vyvŕtame prierez do steny kvôli prepojeniu klimatizačných jednotiek
  3. Nasleduje inštalácia klimatizačného potrubia, káblov a hadíc
  4. Potom osadíme vonkajšiu klimatizačnú jednotku tzv. na stenové konzoly
  5. Zapojíme vnútornú klimatizačnú jednotku
  6. Neskôr odsajeme vzduch z exteriérovej jednotky pomocou manometra a vákuovej pumpy
  7. Následne zapojíme klimatizáciu do samotnej elektrickej siete
  8. A je hotovo! Vaša klíma funguje a teraz nasleduje Váš bezstarostne strávený čas vo vychladených priestoroch!
Často počúvame príbehy, ako niekto ochorel z klimatizácie napr. v práci alebo pri cestovaní v lietadle, vlaku. Áno, s klimatizáciou môžu nastať určité zdravotné problémy, avšak všetko závisí od jej nastavenia, preto samotná klimatizácia ako zariadenie za nič nemôže. Možné sú problémy ako: suché oči, suchá pleť, ochorenia dýchacích ciest, astma, infekcie. Preto je veľmi dôležité vedieť, ako teplotne nastaviť klimatizáciu pre jej bezpečné používanie, tým pádom sa vyhnúť zbytočnému nachladnutiu. Veľmi podstatné je aj jej umiestnenie z dôvodu, aby na Vás príliš nefúkala. Ďalším faktorom môže byť jej čas aktívneho výkonu. Pokiaľ máte klimatizáciu zapnutú príliš dlho, môže to so sebou priniesť podráždenie a suché oči alebo pokožku, pretože spolu s teplom vysáva z miestnosti aj vlhkosť. Nesmiete však zabúdať ani na pravidelnú údržbu. Pokiaľ nie je klimatizácia správne udržiavaná, stáva sa rajom pre množenie sa baktérií a plesní. Tieto faktory vedú ku alergickým reakciám, podobne ako ku astmatickým záchvatom. Netreba sa však báť! Popri inštalácii klimatizácie dostanete od nás inštruktáž k tomu, ako používať klimatizáciu, aby ste sa všetkým týmto problémom ľahko vyhli, zároveň s Vami budeme konzultovať miesto umiestnenia klimatizácie tak, aby fungovala čo najlepšie. Okrem toho Vám vieme ponúknuť pravidelný servis, údržbu klimatizácie, aby ste sa nemuseli báť premnožených baktérií a následných zdravotných komplikácií. Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadom bezpečného fungovania Vašej klimatizácie, neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre Vás!

Hlavný rozdiel je v tom, že splitová klimatizácia je zostrojená z dvoch klimatizačných jednotiek. Tieto jednotky sa nazývajú vnútorná a exteriérová alebo vonkajšia časť. Jednotlivé komponenty sú pospájané dokopy pomocou komunikačného a napájacieho kábla a potrubím. Každý druh klimatizácie má svoje výhody, ktoré záležia od Vašich osobných preferencií, no splitová klimatizácia je často volená kvôli jej nízkym nákladom na prevádzkovanie a hlavne minimálnej hlučnosti. Splitová klimatizácia sa ešte delí na single-splitovú alebo multi-splitovú. Princíp single-splitovej vyplýva z jej názvu, používa sa, pokiaľ chcete riadiť teplotu iba v jednej miestnosti. Na druhej strane, multi-splitovú môžete využiť, pokiaľ chcete udržiavať teplotu vo viacerých miestnostiach naraz, pričom však vlastníte iba jednu jedinú exteriérovú jednotku.

Naše hodnoty

Vedeli ste, že mnohé naše vypestované firemné kvality nás robia zaručenou jednotkou na trhu? Ručiť za to môžu tisícky dokončených projektov v našom rukáve. Spoľahlivosť, kvalita, efektívnosť, rýchlosť a hlavne ľudskosť sú hodnoty, za ktoré dáme ruku do ohňa. Pýtate sa, ako sme ich získali? Odpoveďou sú dlhodobé skúsenosti, kolektív senzačných a pracovitých ľudí, no najmä Vás, našich verných klientov! Preto už dlhšie neváhajte a vyberte si ktorúkoľvek kvalitne poskytovanú službu od Klimalexu práve teraz!
montáž klími

Až päťročná záruka? Nie je problém!

Pokiaľ chcete Vašej klimatizácii darovať dlhú životnosť, pravidelný servis netreba zanedbávať. Klimatizácia nedokáže po dlhšej dobe fungovať úplne stopercentne, pokiaľ jej nedoprajete starostlivosť. Preto ponúkame každoročný servis a údržbu klimatizácií. Čo je však lepšie, ku každoročnému servisu na klimatizáciu zakúpenú u nás automaticky získate aj päťročnú záruku!

Ponúkané služby

Čo sa týka našich služieb, pokojne môžete byť bez obáv. Ak si vyberiete hociktorú službu z našej širokej ponuky, garancia kvalitne odvedenej práce je napriek širokej škále stále tá istá. Poznáme klimatizácie do poslednej bodky, preto ponúkame montáž klimatizácie Pezinok, servis a opravu, predprípravu na montáž, prekládku klimatizácie, okrem iného si u nás môžete vlastnú klimatizáciu alebo príslušenstvo zakúpiť za fantastické ceny, ktoré nemajú obdoby!

Servis a oprava klimatizácií

servis a oprava klimatizácií
Nefunguje Vám klimatizácia? Je Vaša klimatizácia neudržiavaná a spôsobuje Vám nepríjemnosti? Je to pre nás problém? Rozhodne nie! Nech už sa deje s Vaším klimatizačným komplexom čokoľvek, všetko vyriešime a postaráme sa o jeho bezproblémové fungovanie.

Predpríprava na montáž

predpríprava na montáž
Začínate s výstavbou a nechcete, aby bola pre Vás klimatizácia estetickým problémom? Očividne je naša služba predprípravy na montáž klimatizácie pre Vás ako stvorená!

Prekládka klimatizácie

prekládka klimatizácie
Ak Vás náhodou trápi umiestnenie Vášho klimatizačného systému, nezúfajte! Bezproblémovo ho preložíme na akékoľvek iné miesto s našou službou prekládky klimatizácie.
servis a oprava klimatizácií
cena za montáž klimatizácie ružinov

Cena za montáž klimatizácie Bratislava

Hľadáte tú najlepšiu cenu na trhu za montáž? Už dlhšie nemusíte, nájdete ju u nás, v Klimalexe! V cene montáže je zahrnutá vonkajšia stenová konzola spolu so spojovacím materiálom.

 • Ak sa jedná o klimatizáciu zakúpenú u nás, cena montáže je 150€

 • Pokiaľ klimatizácia nie je zakúpená u nás, montáž stojí 250€

Aké výhody mi ponúka klimatizácia?

Klimatizácia zatočí s vlhkosťou v akýchkoľvek priestoroch!

Možno si to neuvedomujete, ale inštalácia dobrej klimatizácie výrazne pozitívne ovplyvní kvalitu Vášho každodenného života. Ako to, čudujete sa. Úprimne, veľmi ľahko. Okrem primárneho zámeru klimatizácie, ktorým je ochladzovať vzduch, odstraňuje z priestorov aj akúkoľvek vlhkosť. Vedeli ste, že vlhkosť a vysoká teplota sú rajom pre prachové roztoče a plesne? Prachové roztoče môžu znieť strašidelne, ale prirodzene sa nachádzajú v každej domácnosti a sú takmer neškodné. Avšak, pre ľudí s alergiou môžu byť tieto roztoče problém. Najčastejšie ich môžete nájsť vo Vašich matracoch, ale aj na nábytku či koberci, živia sa totiž odumretým ľudským kožným tkanivom. Najlepšie podmienky na prežitie a blahobyt majú pri relatívne teplom prostredí a vlhkosti od 60% do cca 70%. Viac viditeľnejšie sú však plesne, čo môže predstavovať väčšiu vadu. Nielen, že sú estetickým problémom a vyvolávajú zlý dojem, ale sú aj náročnejšie na odstránenie. Tieto malé nenápadné plesne spôsobujú aj zdravotné problémy, akými sú rôzne alergie, astma, ale aj kožné problémy ako napr. psoriáza. Netreba však zúfať, dokonalá klimatizácia od nás Vám prinesie bezpečný a zdravý domov bez vlhkosti!

Zníženie výskytu ochorení, akým je práve astma

Astma je seriózne ochorenie dýchacích ciest, ktoré netreba podceňovať, pretože vie prerásť do veľmi závažných štádií. Má mnoho symptómov, no astmatika viete rozoznať napr. na základe pískania v hrudníku pri kašli a pod. Tým, že Vám vaša klimatizácia zníži vlhkosť vzduchu a prefiltruje alergény, roztoče a škodlivé látky v ňom obsiahnuté, zároveň znižuje riziko výskytu astmatického záchvatu. Dôležité je však poznamenať, že Vaša klimatizácia Vám nemusí dodávať kvalitnejší vzduch, pokiaľ je zanesená a znečistená. Aby ste znečisteniu predišli, treba dbať na výmenu vzduchových filtrov. Pravidelnosť ich výmeny závisí od typu prostredia, no všeobecne platí pravidlo, že filtre by sa mali vymieňať cca dvakrát do roka. Pravidelná výmena vzduchových filtrov Vám zabezpečí nielen kvalitnejší vzduch, ale aj prevenciu proti javom s pokazenou klimatizáciou, akými sú jej zamŕzanie alebo vyfukovanie teplého vzduchu namiesto studeného.

Zdravotné problémy súvisiace s vysokou teplotou

Poznáte to, keď je príliš horúco samotné riziko zdravotných problémov narastá. Teplo nás dokáže unaviť, spomaliť, skoro až omámiť. Okrem iného so sebou prináša zdravotné komplikácie spôsobené teplom, medzi najčastejšie patria určite úpaly a hlavne dehydratácia, ktoré sú na dennom poriadku. Môžu nás postihnúť, pokiaľ sa naše telo proti teplu jednoducho vzdá. Pokiaľ však vytvoríte priestor, kde budete mať vysokú teplotu pod kontrolou, týmto zdravotným problémom sa efektívne vyhnete aj vďaka kvalitnej klimatizácii, ktorú ponúka naša firma.

Zdržiava sa vo Vašej domácnosti otravný hmyz?
S dobrou klimatizáciou už viac nie!

Je bežné, že v našich domácnostiach sa sem tam objaví hmyz, najmä v teplejšom letnom období. Zároveň však dokáže byť otravný, neželaný, v niektorých prípadoch dokonca až nebezpečný. Typickým takýmto príkladom sú aj komáre, ktoré často rušia náš spánok a prenášajú rôzne ochorenia. Hmyz sa u nás zdržiava preto, že má podobne ako roztoče rád teplo a vlhkosť. Znížením teploty v jednotlivých priestoroch tak nedáte šancu žiadnemu otravnému hmyzu, podobne ako komárom, ktorí majú radšej vyššiu telesnú teplotu.

Zbavte sa zápachov a výparov!

Základom je, aby každý priestor, v ktorom sa zdržiavate ponúkal príjemne strávený čas. Musí to byť priestor s dobrou teplotou, kvalitou vzduchu, bez zápachov a možných zdravotných problémov. Nikto sa predsa nechce zdržiavať niekde, kde mu nie je príjemne. Avšak, s vysoko kvalitnou, funkčnou klimatizáciou dokážete vytvoriť prostredie, ktoré priam až nebudete chcieť opustiť a bude vhodné pre voľnočasové aktivity a hlavne pre bývanie. Nestrácajte čas a objednajte si montáž klimatizácie Pezinok a doplnkové služby s tou najlepšou cenou a kvalitou široko ďaleko a vytvorte si krásne prostredie kdekoľvek!

Vytvorenie príjemného prostredia

V priestoroch, kde trávime veľa času a vykonávame rôzne činnosti je prirodzené, že vznikajú určité výpary či už z varenia alebo zápach zo skazeného jedla. Je ťažké sa však cítiť príjemne v prostredí, v ktorom to jednoducho našim zmyslom nevonia. Preto zvoľte klimatizáciu, ktorá prefiltruje Váš vzduch a zanechá Vám pocit sviežeho domova alebo akéhokoľvek priestoru úplne bez zápachov.

Montáž klimatizácie Pezinok od kvalifikovaných profesionálov

Pociťujete, že leto je za rohom a vy sa už nechcete trápiť s vysokými teplotami v interiéroch? Alebo práve naopak potrebujete nový klimatizačný systém hlavne pre vykurovanie? A čo tak zlepšenie kvality Vášho vzduchu? S klimatizáciou od Klimalexu to všetko môžete získať a dokonca ešte oveľa viac! Najrýchlejšia, cenovo najvýhodnejšia, vysoko kvalitná montáž a inštalácia klimatizácií Pezinok za tie najlepšie ceny! Firma Klimalex sa zaoberá odbornou montážou klimatizácie. Okrem toho, ak zháňate tú správnu klimatizačnú jednotku práve pre Vás, neváhajte a zamierte do nášho e-shopu, kde na Vás čakajú stovky klimatizačných jednotiek na predaj. Na všetky klimatizačné jednotky zakúpené u nás automaticky poskytujeme päťročnú záruku pri každoročnom servise. Nie je podstatné, čo presne ohľadom klimatizácií potrebujete, pretože Klimalex si poradí so všetkým! Odbornú montáž klimatizácie Pezinok vykonávame už viac ako 15 rokov, preto máme bohaté skúsenosti v praxi. Okrem toho sa ako firma snažíme neustále vzdelávať o inovatívnych nástrojoch a pracovných postupoch, aby sme aj my dokázali neustále zlepšovať kvalitu našich služieb.

To najlepšie vybavenie pre montáž klimatizácie Pezinok

Okrem toho, že máme skvelý tím ľudských odborníkov, máme aj skvelý tím technických pomocníkov! Montáž a všetky ostatné služby vykonávame s tým najkvalitnejším vybavením, ktoré trh ponúka, pretože na kvalite si potrpíme. Taktiež ponúkame na predaj klimatizačné jednotky od špičkových výrobcov, na ktoré sa pri každoročnom servise od nás vzťahuje až päťročná záruka. Montáž od nás je bezpečná a kvalitná. Pracujeme na základe premyslených pracovných postupov, ktorých výsledkom je kvalitná montáž klimatizácie Pezinok.
kvalitné vybavenie pre montáž klimatizácie ružinov
montáž klimatizácie ružinov na mieru a profesionálne

Montáž klimatizácie Pezinok

Potrebujete skúsenú spoločnosť, ktorá by Vám pomohla nainštalovať klimatizáciu kvalitne a presne podľa Vašich predstáv? V tom prípade už nemusíte hľadať ďalej. Ponúkame odbornú inštaláciu prostredníctvom skúseného tímu pracovníkov, ktorí Vám splnia sen o príjemnom a vychladenom priestore.
Martin B.
Read More
Výborná cena, skvelá práca a naozaj milí ľudia. Hovorili mi o všetkom, čo robili. Odteraz ich používaml vždy, aj keď dúfam, že samozrejme nebudem musieť!! Za posledných pár rokov som použil niekoľko firiem a Profiprofi boli zďaleka najlacnejší a najlepší.
Martin B.
Read More
Výborná cena, skvelá práca a naozaj milí ľudia. Hovorili mi o všetkom, čo robili. Odteraz ich používaml vždy, aj keď dúfam, že samozrejme nebudem musieť!! Za posledných pár rokov som použil niekoľko firiem a Profiprofi boli zďaleka najlacnejší a najlepší.
Previous
Next

Najpredávanejšie klimatizácie

Prečo práve služby od Klimalexu?

Sme naozaj hrdí na to, že sa môžeme vyhlásiť za špičkovú firmu, ktorá je jednotkou na trhu. Cez dvetisíc dokončených projektov hovorí samo za seba. Ctíme si  a stojíme za hodnotami ako ľudskosť, kvalita, profesionalita a férovosť. Toto všetko tvorí identitu našej firmy, avšak v neposlednom rade sú to aj naši zákazníci!

Klimalex.sk

Klimalex je špička vo svojom obore, keď ide o montáž, servis a predaj klimatizácií v Bratislave a okolí. Snažíme sa robiť svoju prácu poctivo a dôkladne, aby ste si mohli užívať pohodlie domova celý rok.

Copyright © | Web development by Grew Studio

Zavoláme Vám pre individuálnu zľavu a obhliadku