Zavolajte nám pre cenovú ponuku
Pon-Sob 8:00 - 18:00

0910 948 789

Odborná montáž klimatizácie Ružinov

Profesionálna montáž klimatizácie Ružinov

Nezvládate vysoké teploty vo Vašom dome, byte alebo akomkoľvek priestore, v ktorom trávite čas? Klimalex chápe, aké dôležité je cítiť sa príjemne naozaj v každom prostredí, a to kdekoľvek a kedykoľvek. Práve preto Vám už dlhodobo ponúkame skutočne tie najkvalitnejšie služby v oblasti montáží klimatizácií, zároveň opravu a servis týchto zariadení a rôzne doplnkové služby s istotou tej najlepšej kvality na trhu a zároveň úžasnej ceny v Ružinove!

Prečo práve montáž klimatizácie Ružinov a iné služby od Klimalexu?

Vedeli ste, že mnohé naše vypestované firemné kvality nás robia zaručenou jednotkou na trhu? Ručiť za to môžu tisícky dokončených projektov v našom rukáve. Spoľahlivosť, kvalita, efektívnosť, rýchlosť a hlavne ľudskosť sú hodnoty, za ktoré dáme ruku do ohňa. Pýtate sa, ako sme ich získali? Odpoveďou sú dlhodobé skúsenosti, kolektív senzačných a pracovitých ľudí, no najmä Vás, našich verných klientov! Preto už dlhšie neváhajte a vyberte si ktorúkoľvek kvalitne poskytovanú službu od Klimalexu práve teraz!

 • Chcete si zakúpiť/ inštalovať klimatizáciu za tú najlepšiu možnú cenu? S nami určite áno!
 • Montáž klimatizácie Ružinov do domu, bytu, na fasádu, strechu
 • Bezkonkurenčný servis a oprava klimatizácie
 • Je pre Vás dlhodobá záruka dôležitá? Pri pravidelnom každoročnom servise Vám vieme poskytnúť záruku až na 5 rokov!

Ponúkané služby

Čo sa týka našich služieb, pokojne môžete byť bez obáv. Ak si vyberiete hociktorú službu z našej širokej ponuky, garancia kvalitne odvedenej práce je napriek širokej škále stále tá istá. Poznáme klimatizácie do poslednej bodky, preto ponúkame montáž klimatizácie Ružinov, servis a opravu, predprípravu na montáž, prekládku klimatizácie, okrem iného si u nás môžete vlastnú klimatizáciu alebo príslušenstvo zakúpiť za fantastické ceny, ktoré nemajú obdoby!

Text na jednotlivé krátke sekcie ( tie okienka malinké- ponúkané služby) !

Montáže, inštalácia klimatizácií

Klimalex Vám vie ponúknuť montáž a inštaláciu klimatizácií tej najlepšej kvality. S klimatizáciou od našej firmy budete k teplu nekompromisní! Vyberte si službu montáže klimatizácie Ružinov s tou najlepšou cenovou ponukou!

Servis a oprava klimatizácií

Nefunguje Vám klimatizácia? Je Vaša klimatizácia neudržiavaná a spôsobuje Vám nepríjemnosti? Je to pre nás problém? Rozhodne nie! Nech už sa deje s Vaším klimatizačným komplexom čokoľvek, všetko vyriešime a postaráme sa o jeho bezproblémové fungovanie.

Predpríprava na montáž klimatizácie

Začínate s výstavbou a nechcete, aby bola pre Vás klimatizácia estetickým problémom? Očividne je naša služba predprípravy na montáž klimatizácie pre Vás ako stvorená!

Prekládka klimatizácie

Ak Vás náhodou trápi umiestnenie Vášho klimatizačného systému, nezúfajte! Bezproblémovo ho preložíme na akékoľvek iné miesto s našou službou prekládky klimatizácie.

Najčastejšie otázky ohľadom klimatizácie? Všetky sme pre Vás jasne a výstižne zodpovedali.

Ako vlastne funguje klimatizačný systém?

Klimatizačný systém nie je nič zložité na pochopenie. Možno ste netušili, že jeho počiatky nie sú až tak nedávne, ako sa zdá. Prvýkrát prišiel s niečím takýmto v roku 1902 Willis Carrier. Do istej miery bol jeho vynález pre populáciu revolučný. Dopomohol v rozvoji vtedajšej vedy, techniky a najmä industrializácie. Vďaka klimatizácii dokážeme bez problémov vydržať vo vnútorných priestoroch, aj keď vonku možno zúri vysoká teplota alebo cítiť sa pohodlne v lietadle v klimatizovanom prostredí aj napriek veľkej nadmorskej výške. Ako teda klimatizácia funguje? Od jej počiatkov sa vlastne princíp fungovania príliš nezmenil. Základný kameň pochopenia tvorí fakt, že klimatizácia odvádza teplý vzduch a vlhkosť z miestnosti, pričom dostáva vychladený vzduch späť. Aby toto celé dokázala, skladá sa z chemickej látky, tzv. chladiva (najčastejšími sú chemické látky nazývané freóny) a ďalších tímových hráčov: kompresor, kondenzátor, expanzný ventil a výparník. Kompresor je srdcom celého základného mechanizmu. V skratke, klimatizácia nasáva teplý vzduch z prostredia, premieňa ho studený, ktorý obratom vracia do miestnosti, zároveň však uvoľnené teplo a vlhkosť putujú do vonkajšieho prostredia. Ak máte klimatizáciu práve zapnutú, jedná sa o proces, ktorý sa opakuje.

Aké výhody mi ponúka klimatizácia?

Klimatizácia zatočí s vlhkosťou v akýchkoľvek priestoroch!

Možno si to neuvedomujete, ale inštalácia dobrej klimatizácie výrazne pozitívne ovplyvní kvalitu Vášho každodenného života. Ako to, čudujete sa. Úprimne, veľmi ľahko. Okrem primárneho zámeru klimatizácie, ktorým je ochladzovať vzduch, odstraňuje z priestorov aj akúkoľvek vlhkosť. Vedeli ste, že vlhkosť a vysoká teplota sú rajom pre prachové roztoče a plesne? Prachové roztoče môžu znieť strašidelne, ale prirodzene sa nachádzajú v každej domácnosti a sú takmer neškodné. Avšak, pre ľudí s alergiou môžu byť tieto roztoče problém. Najčastejšie ich môžete nájsť vo Vašich matracoch, ale aj na nábytku či koberci, živia sa totiž odumretým ľudským kožným tkanivom. Najlepšie podmienky na prežitie a blahobyt majú pri relatívne teplom prostredí a vlhkosti od 60% do cca 70%. Viac viditeľnejšie sú však plesne, čo môže predstavovať väčšiu vadu. Nielen, že sú estetickým problémom a vyvolávajú zlý dojem, ale sú aj náročnejšie na odstránenie. Tieto malé nenápadné plesne spôsobujú aj zdravotné problémy, akými sú rôzne alergie, astma, ale aj kožné problémy ako napr. psoriáza. Netreba však zúfať, dokonalá klimatizácia od nás Vám prinesie bezpečný a zdravý domov bez vlhkosti!

Zníženie výskytu ochorení, akým je práve astma

Astma je seriózne ochorenie dýchacích ciest, ktoré netreba podceňovať, pretože vie prerásť do veľmi závažných štádií. Má mnoho symptómov, no astmatika viete rozoznať napr. na základe pískania v hrudníku pri kašli a pod. Tým, že Vám vaša klimatizácia zníži vlhkosť vzduchu a prefiltruje alergény, roztoče a škodlivé látky v ňom obsiahnuté, zároveň znižuje riziko výskytu astmatického záchvatu. Dôležité je však poznamenať, že Vaša klimatizácia Vám nemusí dodávať kvalitnejší vzduch, pokiaľ je zanesená a znečistená. Aby ste znečisteniu predišli, treba dbať na výmenu vzduchových filtrov. Pravidelnosť ich výmeny závisí od typu prostredia, no všeobecne platí pravidlo, že filtre by sa mali vymieňať cca dvakrát do roka. Pravidelná výmena vzduchových filtrov Vám zabezpečí nielen kvalitnejší vzduch, ale aj prevenciu proti javom s pokazenou klimatizáciou, akými sú jej zamŕzanie alebo vyfukovanie teplého vzduchu namiesto studeného.

Zdravotné problémy súvisiace s vysokou teplotou

Poznáte to, keď je príliš horúco samotné riziko zdravotných problémov narastá. Teplo nás dokáže unaviť, spomaliť, skoro až omámiť. Okrem iného so sebou prináša zdravotné komplikácie spôsobené teplom, medzi najčastejšie patria určite úpaly a hlavne dehydratácia, ktoré sú na dennom poriadku. Môžu nás postihnúť, pokiaľ sa naše telo proti teplu jednoducho vzdá. Pokiaľ však vytvoríte priestor, kde budete mať vysokú teplotu pod kontrolou, týmto zdravotným problémom sa efektívne vyhnete aj vďaka kvalitnej klimatizácii, ktorú ponúka naša firma.

Zdržiava sa vo Vašej domácnosti otravný hmyz? S dobrou klimatizáciou už viac nie!

Je bežné, že v našich domácnostiach sa sem tam objaví hmyz, najmä v teplejšom letnom období. Zároveň však dokáže byť otravný, neželaný, v niektorých prípadoch dokonca až nebezpečný. Typickým takýmto príkladom sú aj komáre, ktoré často rušia náš spánok a prenášajú rôzne ochorenia. Hmyz sa u nás zdržiava preto, že má podobne ako roztoče rád teplo a vlhkosť. Znížením teploty v jednotlivých priestoroch tak nedáte šancu žiadnemu otravnému hmyzu, podobne ako komárom, ktorí majú radšej vyššiu telesnú teplotu.

Zbavte sa zápachov a výparov!

V priestoroch, kde trávime veľa času a vykonávame rôzne činnosti je prirodzené, že vznikajú určité výpary či už z varenia alebo zápach zo skazeného jedla. Je ťažké sa však cítiť príjemne v prostredí, v ktorom to jednoducho našim zmyslom nevonia. Preto zvoľte klimatizáciu, ktorá prefiltruje Váš vzduch a zanechá Vám pocit sviežeho domova alebo akéhokoľvek priestoru úplne bez zápachov.

Vytvorenie príjemného prostredia

Základom je, aby každý priestor, v ktorom sa zdržiavate ponúkal príjemne strávený čas. Musí to byť priestor s dobrou teplotou, kvalitou vzduchu, bez zápachov a možných zdravotných problémov. Nikto sa predsa nechce zdržiavať niekde, kde mu nie je príjemne. Avšak, s vysoko kvalitnou, funkčnou klimatizáciou dokážete vytvoriť prostredie, ktoré priam až nebudete chcieť opustiť a bude vhodné pre voľnočasové aktivity a hlavne pre bývanie. Nestrácajte čas a objednajte si montáž klimatizácie Ružinov a doplnkové služby s tou najlepšou cenou a kvalitou široko ďaleko a vytvorte si krásne prostredie kdekoľvek!

Montáž klimatizácie Ružinov od kvalifikovaných profesionálov

Pociťujete, že leto je za rohom a vy sa už nechcete trápiť s vysokými teplotami v interiéroch? Alebo práve naopak potrebujete nový klimatizačný systém hlavne pre vykurovanie? A čo tak zlepšenie kvality Vášho vzduchu? S klimatizáciou od Klimalexu to všetko môžete získať a dokonca ešte oveľa viac! Najrýchlejšia, cenovo najvýhodnejšia, vysoko kvalitná montáž a inštalácia klimatizácií Ružinov za tie najlepšie ceny!

V čom sa líši normálna a splitová klimatizácia?

Hlavný rozdiel je v tom, že splitová klimatizácia je zostrojená z dvoch klimatizačných jednotiek. Tieto jednotky sa nazývajú vnútorná a exteriérová alebo vonkajšia časť. Jednotlivé komponenty sú pospájané dokopy pomocou komunikačného a napájacieho kábla a potrubím. Každý druh klimatizácie má svoje výhody, ktoré záležia od Vašich osobných preferencií, no splitová klimatizácia je často volená kvôli jej nízkym nákladom na prevádzkovanie a hlavne minimálnej hlučnosti. Splitová klimatizácia sa ešte delí na single-splitovú alebo multi-splitovú. Princíp single-splitovej vyplýva z jej názvu, používa sa, pokiaľ chcete riadiť teplotu iba v jednej miestnosti. Na druhej strane, multi-splitovú môžete využiť, pokiaľ chcete udržiavať teplotu vo viacerých miestnostiach naraz, pričom však vlastníte iba jednu jedinú exteriérovú jednotku.

Aký je priebeh montáže klimatizácie?

 • Najskôr musíme zmerať všetky esenciálne parametre pre umiestnenie klimatizácie
 • Potom vyvŕtame prierez do steny kvôli prepojeniu klimatizačných jednotiek
 • Nasleduje inštalácia klimatizačného potrubia, káblov a hadíc
 • Potom osadíme vonkajšiu klimatizačnú jednotku tzv. na stenové konzoly
 • Zapojíme vnútornú klimatizačnú jednotku
 • Neskôr odsajeme vzduch z exteriérovej jednotky pomocou manometra a vákuovej pumpy
 • Následne zapojíme klimatizáciu do samotnej elektrickej siete
 • A je hotovo! Vaša klíma funguje a teraz nasleduje Váš bezstarostne strávený čas vo vychladených priestoroch!

Oprava a servis klimatizácií

Nestačí iba zakúpiť klimatizáciu, treba brať na vedomie aj jej poctivú údržbu. Ak chcete udržať Vaše prostredie čisté, pravidelné čistenie klimatizácie musíte mať na pamäti. Nejde iba o jej nesprávne fungovanie, ale aj o výskyt zdravotných problémov spojených so zanesenou klimatizáciou, akými sú najmä alergie. Nedovoľte, aby bola Vaša klimatizácia zanedbaná, doprajte jej starostlivosť s naším ročným servisom klimatizácie, ku ktorému získate záruku na klimatizáciu po dobu piatich rokov!

Aký servis klimatizácií konkrétne ponúka Klimalex?

 • Čistenie, dezinfekcia vnútornej klimatizačnej jednotky
 • Kontrola tesnenia chladivového okruhu
 • Kontrola elektroinštalácie
 • Kontrola odtoku kondenzátu
 • Čistenie vonkajšej klimatizačnej jednotky
 •  Kontrola tlaku chladiva manometrickým mostíkom

Predpríprava na montáže klimatizácií

Ak ste v procese stavby nehnuteľnosti a chcete mať istotu, že niektoré komponenty klimatizácie Vám nebudú esteticky prekážať, je pre Vás vhodná príprava na montáž. Služba zahŕňa zasekanie potrubia s izoláciou, komunikačného vedenia, hadice pre odvod kondenzátu a prívodného vedenia. Proces prípravy aj cena je naozaj individuálna a závisí od charakteristík priestoru, kde by mala byť klimatizácia umiestnená. Ak chcete zistiť cenovú ponuku na predprípravu na montáž, neváhajte nás kontaktovať ihneď!

Prekládka klimatizácie

Mýliť sa je ľudské, preto chápeme, pokiaľ už nie ste s umiestnením svojej klimatizácie spokojní. Nemusíte sa však obávať, všetky chyby sa dajú napraviť. Pokiaľ chcete mať Vašu klimatizáciu v inom priestore, prekládka je práve pre Vás a naša firma Vám ju vie poskytnúť. S radosťou ju premiestnime zo starého miesta, pripravíme nové a namontujeme. Vďaka prekládke Vás tak zle umiestnená klimatizácia už nemusí obťažovať!

Klimalex.sk

Klimalex je špička vo svojom obore, keď ide o montáž, servis a predaj klimatizácií v Bratislave a okolí. Snažíme sa robiť svoju prácu poctivo a dôkladne, aby ste si mohli užívať pohodlie domova celý rok.

Copyright © | Web development by Grew Studio

Zavoláme Vám pre individuálnu zľavu a obhliadku